اردبیل خیابان آب پلاک٢١ تلفن رزرو : ٣٣٧١٣۵۶٧ - ٠۴۵

تصویر جلد راهنمای انتخاب رنگ مو

راهنمای انتخاب رنگ موی متناسب با رنگ پوست وترکیب چهره

Sarra Kchchremi

( ستون نویس سبک زندگی فوریه ۲۰۲۰)

منبع: points prizes

ترجمه و ویرایش: امیر نظمی

از بلوند تا بنفش و سبز.

از امتحان کردن تقریبا تمامی رنگ مو ها خسته شده اید اما هنوز از شکل ظاهری و رنگ آن راضی نیستید؟

قبل از عجله در تصمیم بد ، بایستی سایه های رنگ مو با رنگ پوست و رنگ رخسار و ترکیب چهره را در نظر بگیرید.آنچه برای دیگران بهتر است ممکن است برای شما مناسب باشد یا نباشد.

انتخاب رنگ مو ی متناسب با رنگ پوست شما تفاوت زیادی در ظاهر شما ایجاد می کند.

چگونه رنگ موی مناسب رنگ پوست خود را انتخاب می کنید؟

انتخاب رنگ موی مناسب با چهره شما ممکن است واقعاً سخت باشد. با این حال ، ارزش آن را دارد که متحمل این سختی شوید! رنگ مو می تواند شما را سالم تر و جوان تر نشان داده و موجب مشخص شدن رنگ چشمتان شود. در حالی که رنگ اشتباه مو می تواند شما را رنگ پریده ، پیر و بیمار نشان دهد.

نیازی به وحشت نیست!

به محض این که رنگ پوست خود را بشناسید ، قادر خواهید بود که رنگ مویی را انتخاب کنید که به بهترین شکل ممکن مناسب پوست شما باشد. نکته: مهم است که بدانید رنگ پوست با رنگ رخسار متفاوت است. رنگ پوست می تواند روشن ، معمولی یا تیره باشد. در حالی که رنگ رخسار که آن را ته رنگ یا رنگ زمینه یا تونالیته نیز می نامند می تواند سرد ، خنثی یا گرم باشد. رنگ پوست شما می تواند با برنزه شدن تغییر کرده و تیره شوید. اما رنگ رخسار یا تونالیته پوست شما هرگز تغییر نخواهد کرد.

روشی سریع و آسان برای تعیین رنگ پوست :

رنگ رگهای داخل مچ دست شما.

یک نقطه آفتابی پیدا کنید. یا می توانید جلوی پنجره ای بنشینید که نور طبیعی خورشید به آن وارد می شود یا می توانید بیرون بنشینید. این آزمایش با نور مصنوعی کار نمی کند زیرا ممکن است ظاهر رنگ طبیعی پوست شما را تغییر دهد. دست خود را به سمت خورشید گرفته و به رگهای داخل مچ دست خود نگاهی بیندازید.اگر رگهای شما کمی سبز به نظر برسد ، تونالیته و ته رنگ پوست شما گرم است.

اگر رگهای شما آبی یا بنفش به نظر می رسد ، تون رنگ پوست شما سرد است

اگر رگهای شما دارای رنگ زیر بنایی آبی و سبز هستند ، پس شما تونالیته خنثی دارید.

پوست خود را با یک ورق کاغذ سفید یا یک تی شرت سفید مقایسه کنید.

ابتدا اطمینان حاصل کنید که چهره ای تمیز و بدون آرایش دارید. موهای خود را در حالت دم اسبی قرار دهید تا در برداشت شما تداخل ایجاد نکند. شما باید یک آینه و یک نقطه آفتابی داشته باشید.

حال می توانید یک ورق کاغذ سفید را تا نزدیک صورت خود بالا برده یا یک تی شرت سفید ساده بپوشید و به آینه نگاه کنید و کنتراست ( میزان مغایرت) را مقایسه کنید. پوست شما چگونه به نظر می رسد؟آیا شما در رنگ سفید خوب به نظر می رسید؟ احتمالاً تونالیته رنگ زرد دارید و به احتمال زیاد رنگ پوستتان گرم است.

آیا شما در لباس سفید فرسوده به نظر می رسید؟ یا شاید بتوانید برخی از ته رنگ های صورتی یا یک رنگ پوست قرمز را ببینید. پس شما دارای پوست سرد هستید.

اگر هم در رنگ سفید و هم غیر سفید به نظر خوب می آیید و قادر به تشخیص نیستید که ته رنگ صورتی دارید یا زرد، شما رنگ پوست خنثی دارید.

کار مفید دیگری که باید انجام دهید این است که به رنگ هایی که بیشتر به ‌شما می آیند و دوستانتان از شما تعریف می کنند توجه کنید.

اگر لباس هایی به رنگ خاک( خاکی) مانند زرد ، قهوه ای ، عاجی ، بورگوندی و قرمز نارنجی به شما می آیند، شما پوستی با زیر رنگ گرمی دارید.

اگر رنگهای زیر به نظر شما بهترین هستند، مانند سبز ، بنفش ، سیاه ، صورتی و قرمز واقعی – شما پوستی با تونالیته سرد دارید.برای کسانی که تصور می کنند هیچ رنگ خاصی بهتر از هر رنگ دیگری برای رنگ چهره آنها نمی باشد ، شما ته رنگ خنثی دارید.

واکنش پوست شما در زیر آفتاب چگونه است؟

به این فکر کنید که چگونه اشعه تابستانی خورشید بر روی پوست شما چگونه تأثیر می گذارد.

آیا رنگ طلایی پیدا می کنید که همه در تابستان آرزوی آن را دارند؟ به احتمال زیاد ته رنگ گرم دارید.

آیا قرار گرفتن در معرض آفتاب طولانی مدت باعث سوختن پوست شما می شود و بندرت برنزه میشوید؟ اکثر افرادی که به ندرت بر اثر آفتاب برنزه می شوند و می سوزند ، ته رنگ سرد دارند.

آیا مطمئن نیستید که برنزه می شوید یا می سوزید؟ پس ممکن است رنگ پوست خنثی داشته باشید.

آزمون نقره یا طلا؟

این روش خوب دیگری است برای کمک به شما در تعیین ته رنگ پوستتان است. کدام فلز بیشتر مناسب رنگ پوست شماست؟ اولویت شما می تواند به شما بگوید.

جواهرات نقره ای برای پوست های با ته رنگ سرد و جواهرات طلایی برای پوست های گرم مناسب به نظر می رسند. اگر در هر دو ظاهر خوبی دارید ، ممکن است رنگ پوست خنثی داشته باشید.

رنگ چشم شما می تواند کمک کند.

رنگ چشم قهوه ای و مژه

رنگ چشم شما می تواند یک روش ساده برای تعیین ته رنگ شما باشد. چشم های قهوه ای عسلی ، دارای زیر رنگ زرد یا قرمز قهوه ای هستند ، معمولاً به این معنی است که شما رنگ پوست گرم دارید.

چشم های آبی یخی یا قهوه ای کمرنگ معمولاً به این معنی است که ته رنگی سرد دارید. با این حال ، توجه داشته باشید که همیشه اینطور نیست و بهتر است آن را حداقل با یکی دیگر از روشهای تست ترکیب کنید.

نکته مهم: مهم است که بدانید رنگ پوست شما می تواند هر رنگی باشد و هم رنگ پوست شما می تواند سرد ، گرم یا خنثی باشد.

بعضی از افراد با پوست تیره می توانند رنگ پوست سرد داشته باشند. و برخی از افراد با رنگ پوست سفید می توانند زیر رنگ گرم داشته باشند.

رنگ پوست شما در چه فصلی قرار دارد؟

چند ماه پیش ، موهایم را بلوند پلاتین رنگ کردم. این رنگ در جنیفر لارنس کاملاً شگفت انگیز به نظر می رسید. به دنبال آن نگاه جسورانه و زیبا بودم. پس از تلاش های طولانی و وقت گذراندن در سالن ، به آینه نگاه کردم تا نتایج نهایی را بررسی کنم … بسیار ناامید کننده بود. خیلی فرسوده و خسته به نظر می رسیدم. رنگ اصلاً مناسب رنگ چهره من نبود. بلوند پلاتینیوم به عنوان فردی با رنگ پوست کم رنگ و رنگ پوست گرم ، مناسب من نیست و برای رنگ پوست های سرد بهتر است. اما بالاخره من درس خود را آموختم.

نکته مهم: از این به بعد ، قبل از انتخاب رنگ مناسب برای مو ، رنگ پوست خود و همچنین فصول را نیز در نظر خواهم گرفت.

تجزیه و تحلیل فصلی رنگ

روشی است که شامل سه چیز می شود :

رنگ موهای شما

رنگ چشم شما

رنگ پوست شما

اگر می خواهید رنگهایی را که به شما بیشتر جلوه می دهند شناسایی کنید بسیار مفید است. با تعادل رنگ مو ، چشم ، رنگ پوست ، لباس و آرایش در کنار هم می تواند پوستتان را براق و درخشان نشان دهد.

آنالیز فصلی رنگها به دو دسته تقسیم می گردد:

رنگ (که سرد یا گرم است).

مقدار (که نور یا تاریک / عمیق است).

موها ، چشم ها و پوست ها در چهار گروه فصلی طبقه بندی و نامگذاری شده است.

بنابراین ، شما رنگ پوست خود را مشخص کرده اید؟ عالی! حالا نگاهی به رنگ مو و چشم خود بیندازید. آیا آنها به طور طبیعی روشن هستند یا تیره؟ این را در چارچوب زیر بگنجانید تا بفهمید کدام فصل هستید.

تابستان: تابستان ها معمولاً دارای رنگ پوست خنک ، موهای روشن (قهوه ای روشن یا بلوند) ، معمولاً چشم های روشن (فندقی ، قهوه ای روشن ، آبی روشن ، سبز …) دارند. اما بعضی از تابستان ها نیز چشمان تیره دارند. از جمله سلبریتی های گروه تابستان : بیانسه ، شکیرا ، ژیزل بوندچن.

زمستان: اگر رنگ پوست سرد ، چشمان تیره (سیاه ، آبی تیره ، قهوه ای تیره …) و موهای تیره (خاکستری سیاه بدون برجستگی های طلایی یا قرمز) داشته باشید ، احتمالاً زمستانی هستید. این تضاد با داشتن پوستی روشن و موهایی واقعاً تیره است. افرادی که در این گروه قرار می گیرند ممکن است رنگ پوست آنها قرمز باشد. از جمله زمستانی ها؛ مگان فاکس ، کورتنی کاکس و لیو تایلر.

بهار: اگر ته رنگی گرم ، چشمهایی روشن (فندقی ، قهوه ای روشن ، آبی روشن ، سبز …) موهایی روشن (قهوه ای روشن ، بلوند ، بلوند توت فرنگی و بلوطی) داشته باشید ، احتمالاً شما یک بهار هستید. از سلیبیریتی های بهار می توان به تیلور سویفت ، رنه زلوگر و کامرون دیاز اشاره کرد.

پاییز: اگر ته رنگی گرم ، چشمهای تیره (سیاه ، آبی تیره ، قهوه ای تیره …) ، موهای تیره (سیاه ، قهوه ای تیره ، بلوطی ، مسی) داشته باشید ، احتمالاً پاییز خواهید بود. این افراد مشهور پاییزی هستند: لیندسی لوهان ، جنیفر لوپز و ایوان لونگوریا.

نکته‌: مو سرخ های عزیز معمولاً به عنوان بهار یا پاییز طبقه بندی می شوند.

چه رنگی برای رنگ پوست من مناسب است و چگونه می توان رنگ های غیر عادی را انتخاب کرد؟

شناسایی فصل خود یک روش اساسی است تا بدانید چه رنگ مویی مناسب شما است و چرا انتخاب های گذشته شما کارساز نبوده اند.

این راهنمای کوچک شامل رنگ های غیر طبیعی نیز می باشد.

محدود به روش های سنتی نباشید. رنگ های غیر نرمال مو می توانند در صورت انتخاب درست شگفت انگیز به نظر برسند.

رنگ پوست گرم: همانطور که قبلا گفته شد ، رنگ پوست گرم می تواند در گروه بهار یا پاییز قرار گیرد.بنابراین ، اگر به طور طبیعی یک بهار متولد شده اید ، بهترین رنگ مو برای موهای شما می تواند رنگهای زیر باشد؛

بلوند یخی ملایم.

بلوند خاکستری

قهوه ای

بلوند پلاتینیوم.

رنگ صورتی.

سفید.

تذکر مهم : بهتر است از هرگونه رنگ موی طلایی یا نارنجی منجمله رنگ های زیر پرهیز کنید؛

بور روشن.

قهوه ای طلایی.

زرد.

نارنجی.

اگر شما یک پاییزی هستید ، رنگ هایی که بایستی انتخاب کنید، در نمودار پایه نارنجی و نمودار پایه قرمز قرار دارند . این رنگ ها عبارتند از؛

بلوطی سیر

مسی یا کاراملی.

شیر شکلاتی​​/ قهوه ای شکلاتی.

قهوه ای طلایی سیر.

بور گرم و بژ.

بور روشن.

بلوند طلایی.

قرمز.

نارنجی.

صورتی گرم

تذکر مهم : رنگهایی که باید از آنها اجتناب شود هر چیزی با ته رنگ بنفش آبی یا سبز آبی است. رنگهای؛

بلوند پلاتینیوم.

خاکستری

قهوه ای

سفید.

آبی.

صورتی سرد

سبز.

بنفشه یا ارغوانی.

مناسب رنگ پوست سرد می باشند.

اگر رنگ پوست شما سرد باشد ، می توانید زمستانی یا تابستانی باشید. اگر تضاد شدیدی بین رنگ پوست و رنگ مو دارید؟ شما به احتمال زیاد زمستانی خواهید بود. بهترین رنگ مو برای استفاده می تواند هر چیزی باشد که دارای ته رنگ آبی یا بنفش باشد. رنگ مو با پایه آبی یا بنفش بر روی رنگ پوست شما خودنمایی خواهد کرد. به خصوص اگر چشمان آبی دارید. این رنگ ها به احتمال زیاد درخشش سالمی روی صورت شما را به وجود می آورند.

قهوه ای تیره یا سیاه.

سایه های آبی.

سبز.

صورتی سرد

بنفش یا ارغوانی.

سفید.

نکته : برای برخی از افراد که در گروه سفید قرار می گیرند ، بلوند پلاتین می تواند شگفتی هایی در ظاهر کلی آنها ایجاد کند. این رنگ ها باعث می شوند چشمان شما پر شود از درخشش سالمی که همه ما بدنبال آن هستیم.

اگر تابستانی هستید ، رنگ های روشن تر به خوبی کار می کنند. بهتر است اگر رنگ موهایی با پایه زرد یا نارنجی مانند را امتحان کنید.

بلوند طلایی.

قرمز مسی ،

قهوه ای کاراملی.

رنگهای عسلی

بلوند شامپاین.

زرد.

نارنجی.

با این حال ، بهتر است از هرگونه رنگ خاکستری خودداری کنید زیرا باعث می شود کسل کننده به نظر برسید و ما این را نمی خواهیم!

پایه های سبز برای رنگ پوست شما مناسب نیستند. اگر می خواهید رنگ های غیر نرمال مو را امتحان کنید ، از آبی و سبز خودداری کنید زیرا باعث پیرتر نشان دادن شما می شود. اگر تابستان باشید ، رنگ سیاه ایده خوبی نیست. به طور خلاصه ، رنگ هایی که باید از آنها اجتناب شود عبارتند از:

خاکستری

قهوه ای

خاکستری بور.

آبی.

سبز.

بنفش یا ارغوانی .

رنگ های سبز و آبی.

سیاه.

رنگ پوست خنثی:اینکه افراد با رنگ پوست خنثی خوش شانس ترین هستند. و این به این دلیل است که آنها می توانند هر رنگی را که می خواهند امتحان کنند ، موهای خود را به هر رنگی که می خواهند رنگ کنند و هنوز هم با آنها خوب به نظر می رسند. بله ، می توانید رنگ پوست خنثی داشته باشید. اما ، هنوز هم برخی از رنگ های مو وجود دارند که به نظر می رسد از نظر رنگ پوست و رنگ چهره شما مناسب نباشند. مهم است که بدانید اکثر افرادی که رنگ پوست عادی دارند ، ممکن است بیشتر به ته رنگهای سرد یا گرم متمایل شوند. طبق تمام آزمایشات ، من که رنگ پوست خنثی دارم اما موهای بلوند پلاتین مناسب رنگ پوست من نمیباشد. این به این دلیل است که پوست من بیشتر به سمت رنگ های گرم متمایل است. آزمایشات رنگ پوست به تنهایی ممکن است کمی گیج کننده باشد ، اما اگر آنها را با تجزیه و تحلیل رنگ فصلی ترکیب کنید ، می توانید بهترین رنگ مو را پیدا کنید که برای ظاهر کلی شما شگفت انگیز خواهد بود.

با عضویت در خبرنامه حس خوب از آفرها و جشنواره های ما مطلع شوید

سفارش آنلاین و ارسال تیپ 2

 • در صورتی که عضو باشگاه وفاداری حس خوب هستید، شماره مشتری خود را وارد کنید
 • :
  فرمت تاریخ بصورت ۲۴ ساعته میباشد.
 • لطفا جهت جلوگیری از هرگونه اشتباه نام هرکدام از منوهای انتخابی خود و تعداد درخواستی را در سطری جداگانه بنویسید.
 • – هزینه بسته بندی و ارسال بر عهده مشتری می باشد. – برای دارندگان محترم کارت وفاداری نقره ای و طلایی هزینه ارسال توسط حس خوب پرداخت میشود.
 • در صورتی که دارای کارت هدیه یا تخفیف هستید یکی از گزینه های مربوطه را انتخاب کنید. * ضروری است مشخصات کارت مربوطه اعلام گردد.
 • 1) به ازای هر سفارش مبلغ 3000 تومان از بابت ظرف و بسته بندی اضافه میگردد. 2) کرایه ارسال تا محدوده 6 کیلومتری 8000 تومان می باشد.
  واریز به کارت شماره 5054161003932872 به نام امیر نظمی
 • لطفا آدرس دقیق با جزئیات و نامهای محلی را بنویسید.
 • این فیلد برای اعتبار سنجی است و باید بدون تغییر باقی بماند .

۱ دیدگاه

درخواست کار یا ثبت نام در دوره های رایگان آموزش باریستاتکمیل فرم
+ +